anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

skuteczna nauka fotografowania

ryszard_nowy
Początkujący

skuteczna nauka fotografowania

Jak widzę ten dział forum nie jest zbyt rozbudowany póki co, ale to w sumie lepiej, bo pozwoli mi to uniknąć czytania kilkudziesięciu różnych wątków lub uwag moderatora, że taki temat już był i żebym sobie znalazł a nie powielał wątki ;)

Bardzo się cieszę, że coś takiego jak forum użytkowników Alph (Alphów?) powstało, szczególnie że już otrzymałem pierwszą odpowiedź na moje pytanie - od krisa za co go wyróżniam i czynie moim przyjacielem na forum ;)

Jako nowy użytkownik lustrzanki (ale co nieco pojęcia mający, bo z pół instrukcji już przeczytałem ;) a wcześniej użytkownik kompaktu (u cioci na imieninach , w wakacje nad morzem itp.) mam wiele pytań uwag i chęci do nauki. Na jednym z forów dostałem już cenną uwagę („poszukaj se w gogle”) mam nadzieję, że tu będzie inaczej.

Chciałbym, o ile oczywiście będą ludzie życzliwi, by ktoś udzielał porad takim amatorom jak ja. Właściwie interesuje mnie wszystko od spraw technicznych (ISO, ostrość, migawka), poprzez techniki fotografii (portret, makro) na jej duchu (kadrowanie, najważniejsze zasady) kończąc (rozumiem że to właśnie znaczy ABC Fotografowania?) Oczywiście nie chce zadawać pytań „co radzicie?” ; „opiszcie swoje doświadczenia” (chociaż tak to pewnie będzie wyglądało) bardziej liczą się dla mnie konkretne problemy, tzn, chciałbym ciągle dowiadywać się czego nowego, jak uczeń od mistrzów - to nie jest podlizywanie ;)

Takie współuczestnictwo miałoby dla mnie (i myślę dla innych hobbystów) wielkie znaczenie bo mógłbym na bieżąco korzystać z rad ludzi znacznie bardziej doświadczonych i mądrzejszych i tak naprawdę aktywnie się uczyć. Oczywiście celem drugim jest wydanie książki o fotografii i zbiciu na niej fortuny ;)

Nie wiem czy wyraziłem się jasno :rolling_eyes: ? Ale chyba tak. W sumie mogłem całą tą wypowiedź pominąć i przejść do pytania, ale boje się że dostałbym wtedy odpowiedź „znajdź sobie w Internecie”

PS. korzystając z okazji chciałby podziękować rafikowi (oczywiście jeżeli to on jest na filmikach, ale chyba on) za kursy fotografii, które znalazłem gdzieś na stronie Sony. Większość rzeczy wiedziałem ale mimo wszystko przydało się, mam nadzieję że lekcje te będą kontynuowana!!!

Co do zagadnienia, które mnie interesuje, i chciałbym rzucić je na pierwszy front to kwestia szumów (albo szerzej ISO), ale moje pytanie muszę skonkretyzować do kwestii, które mnie najbardziej interesują więc wrzucę je na forum po kolacji albo jutro :)

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja choć nie jestem jakimś specjalistą sprzętowym (bo zamiast teorii wolą praktykę ) i pomimo, że nie mam zdolności do przekazywania swojej wiedzy - chętnie odpowiem jeśli będę potrafił na pytania nurtujące nie tylko Ciebie :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ryszard_nowy
Początkujący

Bardzo dziękuję za chęć niesienia pomocy (szczególnie w czasach strajkujących szpitali), z pewnością skorzystam i pewnie nie tylko ja :)

gonzo-----
Początkujący

Ja jestem jak najbardziej za :) aczkolwiek mnie póki co można wstawić do pudełeczka pod tytułem: Bardzo początkujący. Więc jeśli ktoś bardziej doświadczony chciał pomóc w czynie społecznym byłoby naprawdę fajnie. (co do internetu to jak czasami czytam instruktaże, to mam wrażenie, że ktoś pisze do mnie w innym języku)

florius
Początkujący

Witam :)
To mój pierwszy post na tym forum :)
Co do pomocy to jak wiadomo nic nie zastąpi treningu, ale warto go poprzeć wiedzą teoretyczną oczywiście. Jeśli chodzi o poradniki internetowe to proponuję
http://www.horazy.republika.pl/index.htm
Łatwo i przystępnie jest wszystko opisane a niejasności chętnie pomogę rozwiać w miarę moich możliwości a przy okazji sam się pewnie czegoś dowiem :)