anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Znajomy-----
Początkujący

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Kolejny sprawa o którą chciałbym się dopytać bardziej doświadczonych użytkowników, to zrobienie zdjęcia spadającej, lub rozpryskującej się kropli wody. Ten efekt wygląda niesamowicie, zawsze podobał mi się. Tylko ciągle jest dla mnie tajemnicą, jak jest możliwe wykonanie takiego zdjęcia?? Trzeba mieć jakiś specjalny sprzęt? Próbowałem zwykłym obiektywem, i nie mam pojęcia jak można to zrobić, a ponad godzinę siedziałem nad miską i kranem. Nie wiem, czy na początki fotografowania nie daje sobie zbyt trudnych zadań..

130 ODPOW. 130
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

rozgladam sie i co widze........nic trzeba pocwiczyc :D :D :D zarcik masz racje wokol tyle ciekawych zeczy :rolling_eyes: wkoncu cos sie znajdzie godnego pstrykniecia
pozdro :D

Azaziel-----
Początkujący

ja też się pochwalę swoimi zdjęciami...od razu zaznaczam - nie są one wykonane żadną lustrzanką. Zwykły kompakt ale z możliwością ręcznych ustawień. Wiem, że kropelka to oklepany temat, ale chciałem to zrobić :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

drugie jest w ogóle nieostre :rolling_eyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Azaziel-----
Początkujący

troszke popracowałem i wyszło coś takiego...jednak nie jest tak łatwo zrobić zdjęcie :P hehe :P trzeba dużo próbować. w moim przypadku (zdjęcia wykonywane kompaktem) na 25 zdjęć wyjdzie jedno dobre :P

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

to i tak dobrze że jedno na dwadziescia pięc zdjęć ja miałem dużo więcej zabawy ponad 350 fotek zrobiłem z tego może 4 były no krótkomówiąc dobre (ostre)

Ajdaho
Początkujący

Kto policzy? :D

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ajdaho napisał(a):

Kto policzy? :D


I łazienka zalana :smileymrgreen:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Taka tam kropelka :)

zmniejszona w paincie więc wybaczcie za jakość. nie dysponuję na chwilę obecną innym programem.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

karolca napisał(a):

Taka tam kropelka :)

zmniejszona w paincie więc wybaczcie za jakość. nie dysponuję na chwilę obecną innym programem.


Kolor czerwony jest chyba najtrudniejszy do fotografowania cyfrowego, może dlatego obraz jest mało czytelny, ale widać, już niewiele brakuje :)
Może oświetlenie jakoś inaczej zastosować, żeby ta kropelka "wyszłą" z tła?

Jak pokazuje youtube, paint może być profesjonalnym programem malarskim, którym nawet MonęLisę można stworzyć, ale do obróbki zdjęć się średnio nadaje ;)
Masz komputer, masz internet, zainstaluj sobie Picasę, teraz już w wersji 3.0. W braku czasu oraz innych, bardziej wyrafinowanych narzedzi, picasa sprawdza się zarówno pod względem funkcjonalności jak i szybkości. I bezpośredniu z programu można i maila wysłać i zapisać na dysku lub w sieci. Polecam.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Dzięki dzięki. Na szybko było z pracy, więc dlatego. Tam mam już - od dziś - Picasę i Irfana :) Zobaczymy co będzie lepsze.
Picasę mam w domu, ale lubię ją tylko do robienia kolaży itp, bo jakościowo zdjęcia wiele się nie poprawi ;) Sam chyba wiesz. Zaraz pobawię się oryginalnym plikiem i będzie ok. A tak na marginesie, gdzie ustawia się, aby robić foto w rawach a nie tylko w jpg? Instrukcja leży w kartonie w piwnicy 😕 a tutaj chyba będzie szybciej? :D

Oto próby z irfanem