anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

40W4500 a telegazeta i podstrony

Ondyne
Początkujący

40W4500 a telegazeta i podstrony

Czy ktoś wie, czy telewizor KDL-40W4500 posiada funkcję automatycznego wczytywania podstron w ramach wbudowanej pamięci 1000 stron telegazety. Jeżeli ta podstawowa funkcjonalność telegazety istnieje, to które przyciski na pilocie służą do nawigacji podstron. Nie jest to opisane w instrukcji obsługi (str. 17) dostępnej na sony.pl. Zaznaczam że nie chodzi mi o zmiany stron tylko podstron. Przykładowo TVP1 na stronie 305 zamieszcza opisy filmów będących danego dnia w programie i zazwyczaj na tejże stronie 305 znajduje się od 3 do 5 podstron z opisami poszczególnych filmów.
To jak jest z tymi podstronami? Kto mi pomoże, bo na infolinii Sony Polska 0-801-500-500 tego nie wiedzą? :(

13 ODPOW. 13
oldguest
Początkujący

Ten telewizor nie ma opcji buforowania podstron w telegazecie. Taka funkcje ma np. KDL40X3500. Obsługuje się to z pilota klawiszami prawo-lewo.

Ondyne
Początkujący

No nie... Ale wpadka :(
Ale sprawdziłem instrukcję do 40x3500 i nie ma tam ani słowa o podstronach.
A może w W4500 jest buforowanie podstron, tylko pilot nie obsługuje? Gdyby zmienić pilota na ten od X3500, to może... Jest taka szansa?

A na rynku jest model 40W4720. On też nie buforuje podstron?

oldguest
Początkujący

To nie zależy od pilota bo akurat testowałem na obu tym samym pilotem ;)
To zależy od elektroniki. Tylko wyższe modele mają takie opcje chodź to nie jest reguła. Np. X4500 ma także buforowanie podstron.

Ondyne
Początkujący

No to teraz bedę musiał się zastanowić, czy warto dorzucić 2000 za szybsze czytanie telegazety.
Dzięki serdeczne za pomoc.

oldguest
Początkujący

Ale można kupić jeszcze X3500 który będzie w podobnej cenie. A obraz według niektórych nawet lepszy od W4500.

Ondyne
Początkujący

A może 40Z4500 spełnia moje podstronowe oczekiwania? Jest trochę droższy niż W, ale może zdecydowałbym się chociazby żeby mieć te mocno reklamowane 200Hz.

A tak w ogóle to zastanawiam się, dlaczego Sony nigdzie nie publikuje informacji o różnicach w buforowaniu podstron telegazety. Dla mnie wygląda to na delikatną próbę zatajania niektórych niedoskonałości.

oldguest
Początkujący

Nie doszukiwał bym się w Sony zatajania danych, takie przypadki można mnożyć u konkurencji pod tym względem Sony jest sumienne.

Z4500 - z tego co kolega sprawdzał także nie ma buforowania podstron.

Ondyne
Początkujący

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Niestety, ale X jest dla mnie za szerokie :( Brakuje mi miejsca na ścianie.

A jeżeli chodzi o zatajanie informacji, to Sony jest całkiem OK. Natomiast Philips chyba pobił wszystkich, bo w instrukcji obsługi do telewizorów od 32'' do 52'' serii PFL9603 napisał "Transmisja mpeg4 (jeśli dostępne)" oraz " System TV: DVD COFDM 2K/8K, (MPEG2, MPEG4, o ile dostępne)". W rzeczywistości oznacza to, że odbiór MPEG4 nie jest dostępny, kiedy jest dostępny odpowiedni sygnał (jak na logikę należałoby rozumować), tylko wtedy gdy telewizor jest wyprodukowany w wersji "h" (rynek francuski), a nie w wersji "d" (rynek polski).

Ondyne
Początkujący

Kiedyś zaczałem ten wątek pod kątem 40W4500, który nie pamiętał podstron telegazety.
No i chyba ktoś w Sony wziął sobie tę głupią wpadkę do serca i poprawił błąd. Sprawdzałem 32W5500 i stwierdziłem, że jest on pozbawiony tej niedoskonałości, aczkolwiek instrukcja obługi nie przewiduje szybkiego przeglądania zapamiętanych podstron w telegazecie.
Brawo nowa Bravia!