anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

ripride
Początkujący

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

http://www.optyczne.pl/1853-nowo%C5%9B% ... odnia.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

wszystko wygląda dość wiarygodnie zwłaszcza w kontekście poprzednich informacji o nowych aparatach sony. szkoda tylko, ze brak słowa o parametrach, ale przynajmniej zaprezentowany wyświetlacz prezentuje się atrakcyjnie.

238 ODPOW. 238
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

gdyby ktoś sobie chciał pooglądać (bo z czytaniem może być problem :nauseated_face: )
LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Odpuściłem sobie czytanie ;) Zoom DT 18-250 f 3,5-6,3...całkiem spory spacerniaczek.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Wczoraj miałem okazję "pomacać" a330 i muszę przyznać że wrażenia są bardzo, bardzo pozytywne :thumbsup: , ale jest jedno małe "ale". Uchwyt jak dla mnie jest totalnie zepsuty, ledwo zmieściły się na nim trzy palce i troszkę jest zbyt "kanciasty" przez to dla mnie niewygodny. Gdybym miał teraz wybierać aparat to pewnie była by to a300.

ripride
Początkujący

acinloop napisał(a):

Uchwyt jak dla mnie jest totalnie zepsuty, ledwo zmieściły się na nim trzy palce i troszkę jest zbyt "kanciasty" przez to dla mnie niewygodny.



i w rzeczywistości tak jest.

a argumenty typu ze to lustro dla początkujących i stad taki maly grip sa dla mnie śmieszne. czy początkujący user nie ma prawa do wygodnego uchwytu? no chyba ze inżynierowie sony wychodzą z założenia, ze skoro ktos w kompakcie nie potrzebował dobrze wyprofilowanego uchwytu to i w znacznie większym i cięższym sprzęcie tez nie będzie mu potrzebny.

Azazel-----
Początkujący

Mi nowy uchwyt jak już pisałem "nie leży" - nie mam niewiadomo jakich dużych dłoni, a na uchwycie mieszczą mi się tylko dwa palce, trzeci jest na kancie a dwa pozostałe już pod korpusem. I chyba nie tylko mi się to niepodoba, z wyników sprzedaży z ostatnich 30 dni w dużej ogólnopolskiej sieci, których dokładnie liczbowo z oczywistych względów podać nie mogę, sprzedaż Alphy 300 w dualkicie kosztującej dokładnie tyle samo co Alpha 330 z ob. 18-55, jest ponad ośmiokrotnie wyższa :c7 (od A330+ 18-55).

W moim mniemaniu, to albo jakaś dłuższoterminowa strategia, albo strategia okazująca się nie do końca udaną. Chociaż to oczywiście tak na prawdę będzie można powiedzieć gdy Alphę 330 będziemy porównywać z innymi systemami, np Nikonem D3000 - bo na razie Sony albo strzeliło sobie w kolano, albo chce szybko wyprzeć z rynku A200/300/350 :)
Ale to tylko moja bardzo subiektywna i bardzo możliwe nietrafna opinia ;)

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

ripride napisał(a):

acinloop napisał(a):

Uchwyt jak dla mnie jest totalnie zepsuty, ledwo zmieściły się na nim trzy palce i troszkę jest zbyt "kanciasty" przez to dla mnie niewygodny.



i w rzeczywistości tak jest.

a argumenty typu ze to lustro dla początkujących i stad taki maly grip sa dla mnie śmieszne. czy początkujący user nie ma prawa do wygodnego uchwytu? no chyba ze inżynierowie sony wychodzą z założenia, ze skoro ktos w kompakcie nie potrzebował dobrze wyprofilowanego uchwytu to i w znacznie większym i cięższym sprzęcie tez nie będzie mu potrzebny.



Proponuje złapać takie 330/380 na wyprostowanych łapkach a na spust naciskać kciukiem - nawet w moich wielkich łapskach sie to sprawdza, tylko ja nie foce na zombie ;)

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

acinloop napisał(a):

Uchwyt jak dla mnie jest totalnie zepsuty, ledwo zmieściły się na nim trzy palce



Nie mam zbyt małych dłoni, ale na korpusie zawsze trzymam tylko dwa palce. Palec wskazujący znajduje się na spuście, a najmniejszy pod korpusem. I nie dotyczy to tylko nowych modeli :)

Azazel napisał(a):

z wyników sprzedaży z ostatnich 30 dni w dużej ogólnopolskiej sieci, których dokładnie liczbowo z oczywistych względów podać nie mogę, sprzedaż Alphy 300 w dualkicie kosztującej dokładnie tyle samo co Alpha 330 z ob. 18-55, jest ponad ośmiokrotnie wyższa :c7 (od A330+ 18-55).



To takie dziwne, że wiele osób woli kupić dwa obiektywy zamiast jednego? :)
Starsze modele wkrótce znikną z półek, bo nowych dostaw już nie ma.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

To było moje odczucie po pierwszym kontakcie z nową alfą, może innym taki uchwyt pasuje, nie wiem. Przydał by się grip do nowych alf.

Kaczy-----
Początkujący

Robie zdjęcia A330 od jakiegoś czasu i co prawda totalnie nie mam porównania z innymi aparatami, ale z punktu widzenia amatora uchwyt jest jak najbardziej "wystarczający". Bynajmniej nie zwróciłem na to uwagi jako na wadę. Nie przeszkadza. Bateria miło mnie zaskoczyła, na całodziennym wypadzie między zwierzakami udało się napstrykać krótkimi seriami ok. 800 zdjęć (~20% z lampą) i jeszcze było trochę prądu.

Szukałem aparatu ok. 2 miesięcy, już miałem kupować canon-a SX1 ale rozczarowany jakością zdjęć kompaktu zacząłem polować na lustro. Długie porównywania tak jakości zdjęć jak i aspektów ekonomicznych wyłoniły DSLR-A330 jako zwycięzce. Mogę wysnuć wniosek że nowe modele Sony dla początkujący są dobrą propozycją.

TheMichal
Początkujący

wziąłbyś do ręki chociażby A300 z gripem to pewnie zmieniłbyś zdanie ;) Chociaż jeśli ma się taki aparat od początku swojej przygody z lustrzankami, to nie jest tak źle, bo można się do trzymania od razu przyzwyczaić. A co do baterii to niezły wynik - robiłeś w RAWach, czy JPG ?