anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

ripride
Początkujący

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

http://www.optyczne.pl/1853-nowo%C5%9B% ... odnia.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

wszystko wygląda dość wiarygodnie zwłaszcza w kontekście poprzednich informacji o nowych aparatach sony. szkoda tylko, ze brak słowa o parametrach, ale przynajmniej zaprezentowany wyświetlacz prezentuje się atrakcyjnie.

238 ODPOW. 238
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Tak się trochę zastanawiałem nad drogą w którą idzie Sony ze swoją linią luster i myślę, że jest to słuszny kierunek z perspektywy firmy, ale nie dla zgodzę się, że jest on pozytywny dla użytkowników systemu Minolta/Sony.
Po wyglądzie nowych zabawek widać, że firma chce się odciąć od przeszłości i "zerwać" ze starą linią. Zwyczajnie patrząc na zdjęcia nowych produktów widać "atrakcyjność" ich wyglądu, która zapewne przyciągnie sporą rzeszę nowych fanów. 'lajfwju' i kolejne mocne reklamy - marketing będzie zadowolony i zwykły kowalski także, bo ma przecież aparat, taki co go reklamują w telewizji...
Napisałem, że z punktu widzenia firmy jest to dobre posunięcie, bo takie rzeczywiście jest. Trzy nowe body zastąpią starsze i odsetek ludzi z pewnością pójdzie za ciosem - zmieni swoje stare brzydkie body na piękne, lśniące i srebrne czary-mary. Brak silnika w body zmusi ludzi do kupowania (jeżeli w ogóle ktoś zamierza dokupić/zmienić obiektyw kitowy) linii nowych obiektywów z logo SONY i tylko sony - ewentualnie w późniejszym okresie Sigma i Tamron. Minolta i jej obiektywy zostaną odrzucone siłą rzeczy przez nowych właścicieli.
Zaleta tego jest taka, że może wreszcie słoik który wcześniej chodził po 300 złociszy, teraz wróci do starej ceny gdyż popyt spadnie. Nie będzie miało znaczenia hasło typu - JEDYNY, NIEPOWTARZALNY, SUPER, ZAJEB***Y itd. aby ceny windowały czasami o 100% w górę.
Wydaje się, że firma chce na dobre wejść w rynek zwykłego, szarego kowalskiego i ucieszyć go linią produktów, które nie będą miały do zaoferowania nic z 'fotografii', ale za to będą ociekały wynalazkami i bajerami...
Teraz przyszło nam czekać co dalej z następcą A700 - moim zdaniem obecnie najciekawszym body na rynku wśród całej gamy N'ów i C'ów...

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Deviant napisał(a):

Silnik w body zmusi ludzi do kupowania (jeżeli w ogóle ktoś zamierza dokupić/zmienić obiektyw kitowy) linii nowych obiektywów z logo SONY i tylko sony - ewentualnie w późniejszym okresie Sigma i Tamron. Minolta i jej obiektywy zostaną odrzucone siłą rzeczy przez nowych właścicieli.



Możesz rozwinąć?
Bo mam wrażenie, że coś pozajączkowałeś.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Brak silniczka w body miało być oczywiście...

W sumie już teraz nawet nie jestem pewny, czy nowe alfy mają śrubokręt czy go jednak nie mają...

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Deviant napisał(a):

Brak silniczka w body miało być oczywiście...

W sumie już teraz nawet nie jestem pewny, czy nowe alfy mają śrubokręt czy go jednak nie mają...



No właśnie, a wystarczyłoby obejrzeć dokładnie oficjalne zdjęcia.

http://news.sel.sony.com/images/medium/consumer/digital_imaging/digital_cameras/dslr/A230_front_med.jpg

I co widać "na godzinie 5ej"?

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

tompac napisał(a):


I co widać "na godzinie 5ej"?



Ano widać to, co tam (tradycyjnie mam nadzieję) być powinno...
Odnoszę wrażenie, że brak silniczka byłby jednak błędem bo część użytkowników/klientów zostaje zachęcona właśnie możliwością względnie taniej rozbudowy systemu. Szczególnie Ci, którzy nie zamierzają wykorzystywać ich stricte profesjonalnie i "ponad poziomy wylatywać" ;) Nie mówię tu o tych którzy kupują lustrzanki bo to trendy/profi/w TV pokazują.
Generalnie po prześledzeniu wątku doszedłem do wniosku, że szykuje się w miarę ciekawa oferta. I trudno się dziwić Sony jako firmie która z założenia ma przynosić zysk, że kieruje część oferty do początkujących bowiem to oni stanowią w tej chwili dość chłonny rynek.

Deviant napisał(a):


Wydaje się, że firma chce na dobre wejść w rynek zwykłego, szarego kowalskiego i ucieszyć go linią produktów, które nie będą miały do zaoferowania nic z 'fotografii', ale za to będą ociekały wynalazkami i bajerami...



Zjawisko to obserwujemy od dość dawna np. w telefonach komórkowych czy samochodach (musi być duży, groźny i nabajerzony) i się sprawdza :D

Creatoor
Początkujący

Deviant napisał(a):

Trzy nowe body zastąpią starsze i odsetek ludzi z pewnością pójdzie za ciosem - zmieni swoje stare brzydkie body na piękne, lśniące i srebrne czary-mary.


I na to liczę! Ma nadzieję, że cena 200, 300 i może? 700 spadną, i rozbuduję swój park maszynowy Sony :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

Przeglądałem specyfikacje nowych lustrzanek i... IHMO to bardziej alternatywa niż następca. Taki... mniejszy, lżejszy, szybszy, krótszy... coś jak lustrzanko-kompakt ;) Nawet włączniki mają jak z kompaktu :nauseated_face:

:slight_smile:
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Creatoor ja liczę dokładnie na to samo - a mianowicie tylko na to, że ceny body A700 spadnie.
Mam nadzieje, że Sony wypuści też coś w zastępstwie tego modelu, bo zawsze będzie można ocenić czy warto. Generalnie bajerów nie potrzebuję, więc A700 wydaje się być jak najbardziej dobrym pomysłem.

Fotografiom się nie przypatrywałem i szczerze liczę, że body jednak będą miały silniki w sobie. Chyba wystarczy lekcji Nikona, który swoje body pozbawił silników...

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Przeglądałem specyfikacje nowych lustrzanek i... IHMO to bardziej alternatywa niż następca.



A co powinien mieć następca i w którym pokoleniu ma dogonić A900?

Czy nowy VW Golf ma mieć możliwości wcześniejszego Passata?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ripride napisał(a):

koszmarne jest to srebro na obudowie.


Na żywo jest zupełnie inaczej. :)