anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A900 - Wasze opinie

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Sony A900 - Wasze opinie

Jak wam sie pracuje z tym aparatem? Ja jestem zdecydowanie milo zaskoczony :D

193 ODPOW. 193
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

No widzisz Bronek - od razu widać, że dla Ciebie ostrość (rozdzielczość zdjęć) to priorytet. Z tego co napisałeś, to wszystkie te obiektywy to makrówy...
Mnie tam 24-70 Karola odpowiada, chociaż wolałbym żeby za te pieniądze miał stałe światło 1.4 (wiem, że to nie możliwe optycznie, ale i tak bym wolał)

Jesteś użytkownikiem świadomym. Przynajmniej masz spacerowy słoik i teraz sobie poskładaj słoiki, które będą odpowiednie dla Ciebie. Spacerowy zoom zawsze się przyda, jak nie ma się ochoty taskać szklarni ze sobą...

Bronku - powinieneś się jeszcze rozglądnąć za Minoltą 35/2 - trudno dostępna, ale na pewna warta uwagi...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

powtórzę się bo do niektórych nie dociera:
dalsza zbyteczna dyskusja zostanie usunięta.
Tematem tego wątku są: opinie o a900.



a co do 24-70 - mam podobne zdanie. Po przejściu na a900 będę celował ku 24-105. Bo jak już mieć "zoom'a" to z odczuwalnym zakresem. A jeśli chodzi o jasność szkiełka, to niestety dla mnie żaden "zoom" nie jest jasny. Więc od światła mam stałki, a od 'wygody' zmiennoogniskowe.
Tak naprawdę to a900 oprócz tego, że wymaga zadbania o dobre zaplecze w szklarni to jeszcze trzeba pamiętać o wzmocnieniu komputera i ilości kart pamięci :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Uwazam, ze aparat A900 firmy Sony Corporation jest doskonaly. Nie ma wedlug wielu ekspertow wad. Jest to profesjonalny aparat o nieprzecietnym wygladzie i mozliwosciach.

Brawo dla Sony za uratowanie i polepszenie dorobku Minolty! :c4

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A 900 ma bardzo wielką wadę... aktualnie jest za droga dla mnie

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

A 900 ma bardzo wielką wadę... aktualnie jest za droga dla mnie



Cena jest pojeciem wzglednym. Wedlug wszystkich ten sprzet jest wart swojej ceny, a nawet jest za tani.

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

buzz napisał(a):

Nie ma wedlug wielu ekspertow wad. Jest to profesjonalny aparat o nieprzecietnym wygladzie i mozliwosciach.



Ale uwaga!!! Aparat może stępić paznokcie... Wprawdzie Sony poszerzyło w tym modelu gumę otaczając nią najczęstsze miejsce ich niszczenia, jednakże nadal aparat może doprowadzić do ich minimalnego skrócenia...

profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

Ja tam mam paznokcie poobcinane :)
A co do aparatu to po premierze myślałem że to sprzęt nie dla mnie... ale okazało się że jednak razem stanowimy zgrany zespół :)
Trzeba tylko uważać że jak się robi foty na długich ogniskowych o na małej przysłonie (np 2,8) to delikatne ruszenie się w tył lub w przód (po ustawieniu focusa) powoduje powstanie FF lub BF :)
Ale to są właśnie uroki pełnej klatki :)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Przeczytałem całą dyskusję na temat A 900. Daleki jestem od wychwalania tego aparatu bo nigdy nie robiłem nim zdjęć, nigdy nie miałem go w ręce. Tak samo daleki jestem do wychwalania jakiegokolwiek aparatu jakiejkolwiek firmy (a tak na marginesie mam styczność w pracy z kamerami Sony ale też nie będę ich wychwalał bo pewnie w swojej klasie są porównywalne do kamer innych producentów). Możecie więc nie pisać, że jestem piewcą Sony, że dla mnie Sony i tylko Sony. Mogę pracować na dowolnym sprzęcie. Efekty w większości naszych amatorskich potrzeb będą niezależne od użytego sprzętu a zależne tylko i wyłącznie od poznania tego sprzętu a przede wszystkim od nas, od naszej wrażliwości, umiejętności patrzenia na świat poprzez kadry.
Tyle tytułem wstępu. A teraz odniosę się do kilku wypowiedzi.
Dlaczego, Koledzy, staracie się porównać A 900 do aparatu "reportażowego". Piszecie, że profesjonalny a nie ma uszczelnień, nie ma iluś tam klatek na sekundę, ogromne szumy. Czy aparat profesjonalny to tylko taki na hale sportowe, stadiony czy do Sejmu? A co z innymi dziedzinami fotografii. Choćby stocki? Przecież na tym się zarabia czyli może to być profesja (profesjonalny od profesji). Albo praca w studio. Czy tu potrzeba uszczelnień, wielkiej ilości kl/s, innych czułości niż natywna (jeżeli już dotknęliśmy studia to Sony A 900 ma coś bardzo przydatnego tzn. tryb preview)?
A teraz jeżeli chodzi o cenę. Cena została tak a nie inaczej skalkulowana a że to jest najwyższy model ze stajni firmy każdy* większość* niektórzy* nieliczni* (*niepotrzebne skreślić) uważają, że to musi być aparat, który ma wszystko i musi stać na równi z najwyższymi modelami innych firm. Dlaczego takie założenie? "Mode przypuszczenie On" Sony jako firma pragnąca zarabiać jak najwięcej wybrała inny model rozwoju w stosunku do innych firm. Inwestuje i rozwija tzw entry lewel gdzie sprzedaje się najwięcej aparatów, gdzie można najwięcej zarobić. Na razie (a może i nigdy) nie ma zamiaru rozpychać się wśród reporterów."Mode przypuszczenie Off" Więc najlepsza puszka nie dorównuje aparatom reportażowym. Ale ponieważ kosztuje mniej to wielu ją kupuje i uważają, że zostali nabici w butelkę bo kupili najdroższy, najwyższy model Sony a on jest dużo gorszy od najwyższych, najdroższych modeli innych firm. Ale jest też dużo tańszy. Więc może gdyby kosztował te 18000 zł to niewielu by go kupiło i nie byłoby takiego porównywania.
Jeżeli chodzi o "wyśmiewanie", "uznawanie za sprzętowca" czy uznawanie, że ktoś jest "na garnuszku u jakiejś firmy" to taka dyskusja do niczego nie prowadzi. Uważam, że można skrytykować, wytknąć błędy ale wszystko zależy od formy w jakiej to robisz.
Koledzy i koleżanki. Jeżeli nie jesteście sprzętowcami to idźcie robić zdjęcia i cieszcie się oglądając je na ekranach komputerów (kto dziś pamięta jeszcze lub co gorsza robi odbitki ;) ).Jeżeli jesteście zainteresowani sprzętem to dyskutujcie, krytykujcie, wychwalajcie ale kulturalnie, nie napastliwie. Wszak to forum założone przez firmę Sony więc ... jak coś nie pasuje to mówcie o tym ale nie nazywajcie, że to jest ch... . Sposób wypowiedzi! W odpowiedni sposób można powiedzieć wszystko.
A ja i tak nie umiem robić zdjęć, choćbym miał Sony A 900, Canona EOS 1D Mark III, Nikona D3x, Olympusa E-3, Pentaxa K7 to zdjęcia będą takie same. A Wy przy Waszych zdjęciach zobaczycie różnicę? (dlatego większość zdjęć, tfu pstryków robię Flexaretem VI :D ).
Pozdrawiam.
Piotr

Persi-----
Początkujący

Miałem przez chwilkę problem z A9000, nie wiem tylko czy to jednorazowa niedomoga czy problem się pojawi (tfu odpukać).

Aparat przestał reagować i w wizjerze było ciemno jakby był włączony podgląd głębi ostrości na f. 32 widac było tylko bardzo jasne źródła światła. Po wcisnięciu przycisku migawki zrobić zdjęcie czarne. Potem go zresetowałem i dalej to samo wciśniety przycisk migawki i znów to samo czarne zdjęcie. Wyskoczył komunikat z errorem.
Potem wyłączyłem aparat zmieniłem na inny obiektyw- to samo
Macanie przy matówce (sprawdzanie czy przypadkiem mechanizmy mocujące matówkę - czy nie wypada a nie wypadała pomogły). Ponowny restart zaowocował że znów stała się jasność.

Mam nadzieję że to chwilowa niedomoga...
Robię zdjęcia już przez 2 tygodnie od tamtego zdarzenia bez dalszych przygód.

Persi-----
Początkujący

wyjaśniła się podejrzana sprawa
w obiektywie samoczynnie odkręciły się 2 śrubki przy popychaczu przysłony które blokowały mechanizm w aparacie, dziś to wykryłem
Całe szczęście nic się nie stało, A900 przeżyło