anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obiektywy minolty a sony Alfa

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

obiektywy minolty a sony Alfa

witam wszystkich ,
mam pytanko , mam a 450 od kilku dni , jest to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa , podobno podejdą mi obiektywy minolty , tylko które AF MD MC jakie sa miedzy nimi różnice ? , czy potrzebuje jakichś przejściówek?

podobna sytuacja dotyczy lamp minolty ,
ale tu sony już podaje zgodność z funkcjami :c56 , natomiast co polecacie , z minolty do zastosowania w :c56

z góry dziękuje i pozdrawiam

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

joo napisał(a):

podobno podejdą mi obiektywy minolty , tylko które AF MD MC jakie sa miedzy nimi różnice ? , czy potrzebuje jakichś przejściówek?


tak, podejdą obiektywy minolty. Minolta AF. Wtedy bez przejściówek i z autofokusem.
Są też obiektywy Minolta MD - wtedy nie ma AF'a i trzeba kupić drogą przejściówkę, która jest z elementem optycznym, który mocno pogarsza jakość zdjęć. Generalnie nie polecam tej drogi.
Zaś co do MAF (minolta AF), to polecam ten wybór. Sam mam/miałem kilka szkiełek Minolty (50mm 1.7, 70-210mm, 20mm itd.)



joo napisał(a):

natomiast co polecacie , z minolty do zastosowania w :c56

To jest pytanie rzeka. Dlaczego ? Bo to wszystko zależy jakiego obiektywu potrzebujesz!

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

dzieki za szybką odpowiedź :c4
wiec zostajemy przy minolta AF, a co z lampami warto kupować minoltę czy raczej uzbierać na sony,

nie żyje ze zdjęć, jestem kowalem , a fotografią interesuje sie od smieny ,przez zenita , potem z 10 kompaktów a teraz 450\\

a jeszcze jedno ogniskowa od minolty 50 mm to ok 75 dla a450 , mnożnik 1,5 ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

joo napisał(a):

dzieki za szybką odpowiedź :c4
wiec zostajemy przy minolta AF, a co z lampami warto kupować minoltę czy raczej uzbierać na sony,


wejdź w ten dział: Lampy błyskowe. Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, a jeśli nie masz czasu to szybka piłka: SONY HVL 42 - to jedyny słuszny wybór jeśli chodzi o stosunek cena/jakość :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

joo napisał(a):

jeszcze jedno ogniskowa od minolty 50 mm to ok 75 dla a450 , mnożnik 1,5 ?

Ogniskowa MAF 50, dalej bedzie wynosiła 50mm. Ale obraz na matrycy bedzie taki, jak byś do zenita zapiął właśnie 75mm. Czyli zmienia sie kąt widzenia (bo matryca jest mniejsza od klatki filmu 35mm), ale ogniskowa zostaje ta sama!

------------------------------
fotoamator
TMiN-----
Początkujący

no toś teraz chłopu namieszał :slight_smile:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

TMiN napisał(a):

no toś teraz chłopu namieszał :slight_smile:


Oj tam, namieszał. Po prostu sprowadziłem ze złej drogi. Wielu fotografujących uważa, że jak zapną obiektyw do aparatu z mniejszą matrycą, to im sie zmieni w tym obiektywie ogniskowa. Ale praw fizyki się nie da zmienić, więc od razu prostuję, że to nie ogniskowa a tylko kąt widzenia :c63

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

nie no z fizyki byłem niezły więc daje radę :c44
ale nie zmienia to faktu że jeszcze popytam bardziej doświadczonych kolegów

więc tak mam na oku kilka obiektywów MAF 28-80 i 28-100
takie ładne srebrne ;) bardziej by mi leżał ten 28-100 bo mam w a450 kitowy 18-55
i by mi sie pokrywały ogniskowe , a miałbym też nieco lepsze zbliżenie natomiast szukam opinii
obiektywy w cenie ok 150 zł (+body Minolty Film ,gratis ) co Wy na to?

kolejna sprawa dotyczy lampy patrzałem za Sony 42 ale to nie na moją kieszeń , kowale biedni ludzie , :) znalazłem takie cuś http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/13/66/28/56/1366285610_2
oczywiście rozumiem że wiele funkcji będzie działało tylko w manualu lampy, ale zdjęcia zawsze robie w manualu aparatu wiec niewiele więcej sie naustawiam,

denerwuje mnie to że w :c56 nie mogę na lampie ustawic dłuższego czasu niż 1/160 , mam nadzieje że to sie zmieni po założeniu lampy na sanki ? na tej lampie pisze ze ma błysk do 1/8000sek a i cena 250 zł , myśle że bedzie o wiele lepsza od jakichś sunpak-ów i thumaxów w tej cenie ?

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

joo napisał(a):

n
na tej lampie pisze ze ma błysk do 1/8000sek


zakładam że tak jest przy HSS - czyli synchronizacja z krótkimi czasami, działa tylko przy palniku na wprost

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

joo napisał(a):

denerwuje mnie to że w nie mogę na lampie ustawic dłuższego czasu niż 1/160

Ależ można - nawet do 30s, a przy Bulb też będzie działać.
Natomiast krótsze czasy to tylko z lampą systemową. A ta pokazana przez Ciebie taką nie jest (tzn. jest to lampa do aparatów analogowych starszego typu - sam taką mam - i tam działa w trybie HSS z każdym czasem migawki).
Z aparatami nowszymi już nie zawsze działać będzie.
Z :c56 tylko w trybie manualnym i czasem migawki zgodnym ze specyfikacją aparatu (np. z A700 do 1/200s). Ale z braku kasy, da się używać, szczególnie gdy stosuje się światło odbite.

------------------------------
fotoamator