anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem - osłona przeciwsłoneczna

Physis
Poszukiwacz

Problem - osłona przeciwsłoneczna

Witam, śledzę to forum już od dłuższego czasu jako miłośnik fotografii i pomyślałem, że jest ono odpowiednim miejscem, aby poradzić się w pewnej istotnej sprawie :) Otóż, planuję zakup osłony przeciwsłonecznej na kitowy obiektyw (18-70mm) do mojej Alfy. Chciałbym po prostu uzyskać fachową poradę, tzn. czy to ma być "tulipan" czy taka "pełna" osłona, w jaki sposób różnią się one przeznaczeniem/wykonaniem, jaki model wybrać... Nadmienię, iż interesują mnie produkty w okolicach 100 zł. Załączam linki:

SONY ALC-SH105
SONY ALC-SH104
SONY ALC-SH102
SONY ALC-SH0007

48 ODPOW. 48
Physis
Poszukiwacz

OK... Nie mam pytań :open_mouth:
Dziękuję za, hm, uświadomienie :D

P.S. Wstyd przez duże W.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Physis napisał(a):

OK... Nie mam pytań :open_mouth:
Dziękuję za, hm, uświadomienie :D

P.S. Wstyd przez duże W.


co "gorsze" to już dzisiaj drugi taki przypadek ;)

ale grunt, że sprawa wyjasniona :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

No bo wszyscy jak słyszą osłona przeciwsłoneczna to spodziewają się czegoś dużego :P
A tu taka drobnostka :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Physis napisał(a):

OK... Nie mam pytań :open_mouth:
Dziękuję za, hm, uświadomienie :D

P.S. Wstyd przez duże W.




Wstyd to byłby wtedy, gdyby ktoś przeoczył osłonę np. w Sigmie 70-300 albo flincie :smileyhappy:
Dobrze, że sprawa wyjaśniona :smileythumbsup:

Teraz czas na fotki ;)

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

też kiedyś myślałem że w zestawie nie ma osłony dopiero po przeczytaniu instrukcji się szczaiłem o co kaman :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jak byłem na rodzinnym plenerku w Mosznej, mniej więcej połowa lustrzanek tam to były alfy :thumbsup: Z czego, poza chyba dwoma, którzy mieli 18-200 wszyscy mieli osłonę założoną "jak fabryka dała" :c9 . Nawet przy 75-300 :shock: - a słoneczko było takie, dosyć...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Najwyraźniej posiadacze 18-200 wiedzą co dobre ;)

Physis
Poszukiwacz

Powinni załączać takie zdjęcia j.w. - PRZED i PO założeniu :D

doslav napisał(a):

Teraz czas na fotki ;)


Postaram się :) A mogą być bez założonej osłony? :P

wratislavian
Początkujący

można, ale zwróć uwagę, że nie dodają tej osłonki bez powodu. i nie bez powodu nazywa się ją przeciwsłoneczną. mówi się, że dodaje nasycenia kolorom, ale napewno chroni przed odbłyskami flarami i innymi.

ja jej zywczajnie nie przekręcam do tyłu. bo miesci mi sie nakręcona na kita w torbie. no chyba, że jakiś filtr chce nakręcić. wtedy sciągam.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dodam, że osłonę PS warto nosić założoną ZAWSZE !
z doświadczenia wiem,że aparat lubi spadać na obiektyw - więc lepiej sobie uszkodzić osłonę + gwint, niż obiektyw ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer