anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO (Sony/Minolta)

krzyho4
Początkujący

SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO (Sony/Minolta)

cz mozna jakies slowa o tym szkielku i podobnym ,,Tamron 28-75mm F/2,8 XR Di Sony,,

42 ODPOW. 42
krzyho4
Początkujący

moze dokladniej opisze oco chodzi . o rzeczywiste swiatlo w trudnych warunkach , o ile zyskam wiecej niz na kitowym i jakosc czy zeczywiscie bedzie lepsza

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Jeżeli chcesz kupić nowego to za tą cenę wybrał bym Sony 16-105 (lepsza jakość i zakres) albo Tamrona 17-50/2,8 (stałe światło bardzo dobra jakość optyczna)

Co do tej Sigmy to słyszałem że jakość przy pełnej dziurze nie jest dobra i i tak trzeba przymykać

Ale to są tylko wiadomości które znalazłem jak szukałem zamiennika kita :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Szczupic napisał(a):

Ale to są tylko wiadomości które znalazłem jak szukałem zamiennika kita :)

którego nie zamieniłeś ;)

zawsze można pójść taką drogą jak ja (widzę, że Szczupic też dąży...):
potrzebny mi dobry zakres, jakośc ok :smileyarrow: 16-105
potrzebna mi jasnego szkła, małego GO :smileyarrow: 24mm 2.8 / 50mm 1.7 / 85mm 1.4

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

kris napisał(a):

Szczupic napisał(a):

Ale to są tylko wiadomości które znalazłem jak szukałem zamiennika kita :)

którego nie zamieniłeś ;)

zawsze można pójść taką drogą jak ja (widzę, że Szczupic też dąży...):
potrzebny mi dobry zakres, jakośc ok :smileyarrow: 16-105
potrzebna mi jasnego szkła, małego GO :smileyarrow: 24mm 2.8 / 50mm 1.7 / 85mm 1.4



Nie zamieniłem bo teraz używam kita tylko w zakresie 18-24 a w tym zakresie kit jest niezły :)
w innych sytuacjach zakładam 24 albo 50 i zoom w nogach a od 70 mam Flinte :smileythumbsup:
Niby więcej zabawy ale jakość jasnych stałek jest niesamowita :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
krzyho4
Początkujący

dzieki za podpowiedzi , tez nie bardzo jestem sklonny do sigmy ale zoom z jasnym ( a bynajmniej jasniejszym ) swiatlem przydal by sie , tylko jesli jakosc ma byc podobna do kita a i tak trzeba przymykac :c9

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

A do czego potrzebujesz obiektywu może Ci pomożemy co wybrać :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

krzyho4 napisał(a):

dzieki za podpowiedzi , tez nie bardzo jestem sklonny do sigmy ale zoom z jasnym ( a bynajmniej jasniejszym ) swiatlem przydal by sie , tylko jesli jakosc ma byc podobna do kita a i tak trzeba przymykac :c9



*
bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej , że jest to jedyne rozwiązanie.»
*
bynajmniej II «wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej



przynajmniej «partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko., lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok.»



Sorry, ale jest to tak częsty błąd, który powoduje, że wypowiedź staje się bezsensowna lub zmienia znaczenie, że postanowiłem podać poprawne znaczenie w/w słów.
:c2

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Strix-----
Poszukiwacz

Witam, mam to szkło od miesiąca, piersze wrażenie bardzo dobre- bez porównania do kita ( który leży w szufladzie ), o wiele ostrzejszy dobre makro ( jestem zaskoczony), działa bez zarzutu, za 1400 zł. masz zupełnie inne spojżenie na fotografie. Na początek polecam. Oczywiście zaiss sonnar lepszy ale 2,2x droższy. Wszystko jest względne, zależy od zasobności portfela. Ja polecam to szkło, jestem bardzo zadowolony. Ale.... ( bo zawsze jest jakieś ale...), jak zaczołem robić makro bo wcześniej się nie dało zauważyłem że łapie mi chyba BF-a, koryguje maualem , ale zawsze pozostaje niedosmak. narazie postanowiłem dać puszke do kalibracji, jak mi powiedzą że jest ok to dam sigme do kalibracji. oczywiście przy 2,8f bez super rewelacji, trza przymknąć , ale i tak wygrywa z kitem i to bardzo. Dobry zamiennik kita, za niewygórowaną cene.

krzyho4
Początkujący

( a bynajmniej jasniejszym )

.panie Tadeuszu chodzi o to ze jak mam 2,8 ale musze przymknac do 3,0 lub 3,5 by miec ostra fotke , to zakup wedlug mnie mija sie z celem

dzieki FotoFantom za opinie