anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO (Sony/Minolta)

krzyho4
Początkujący

SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO (Sony/Minolta)

cz mozna jakies slowa o tym szkielku i podobnym ,,Tamron 28-75mm F/2,8 XR Di Sony,,

42 ODPOW. 42
krzyho4
Początkujący

wlasnie dlatego caly czas mam problem co wybrac Sigma czy Tamron . zeby byla jeszcze jakas inna firma robiaca szkla do sony, w lepszej jakosci , bo Carl zeiss to nie ten przedzial cenowy jak dla mnie :(

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Witam.
Ostatnio obserwuję Allegro i jest kilka 16-80- Zeissa w bardzo przystępnej cenie. Jakość bardzo dobra , lepsza jak Sigmy , choć nic nie można ująć wyrobom tej firmy. Jedyne na minus to, że Zeiss nie ma funkcji macro. Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Strix-----
Poszukiwacz

Oczywiście zaiss jest najlepszy ale.. (kto nie ma miedzi, ten w domu siedzi ). Ja wybrałem sigme bo było mnie na nia stac a potraktowałem dodatkowo jako zamiennik kita. Funkcja macro bardzo przydatna z pierścieniami jest tylko jeden problem, ze przy tej ogniskowej chcac lapac ostrośc wchodzisz w przednia soczewke z obiektem. Narazie spelnia swoja role. Moze kiedyś bede mial zaissa ale najsampierw moze cos do 500mm. i do czystego macro i portretow tamrona 90.
Druga sprawa to serwis. Jak wspominalem moja 300 sigma wlasnie padla ale mam ja juz w domu bo serwis maja BARDZO DOBRY. Nie wiem jak jest z Tamronem. A to jest wazne, bo wiadomo rzeczy lubieja być złośliwe. sigma kosztuje ok 1300 zl.

krzyho4
Początkujący

witaj FotoFantom a jaka masz ta sigma tak jak w tytule i moze masz jeszcze ja na gwarancji , bo interesuje mnie koszt naprawy pogwarancyjnej

profile.country.PL.title
Strix-----
Poszukiwacz

Witam, mam tą sigme, jest jeszcze na gwarancji, niestety nie moge nic powiedzieć na temat kosztów pogwarancyjnych. Mam jescze 70-300 też na gwarancji , dotychczas 2 X wymieniłem pierścienie i napęd AF, ale to czesta wada w sigmach. 17-70 jak narazie działa bez zarzutu. Musze jedynie dac do kalibracji. Aha...... 70-300 poprawnie ostrzy manualnie, nawet kiedy jest uszkodzony AF. Jakoś sobie radze, jak wspominałem wcześniej mam lepsze wyniki w ostrzeniu recznym. Początkowo strasznie sie wkurzałem ale wszystko jest kwestia przyzwyczajenia, zaczolem wykorzystywac inne mozliwosci obiektywu i przestalem liczyc na maszyne. :).

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
FotoFantom
Czy możesz opisać w jakiej sytuacji popsuł Ci się już dwa razy mechanizm w 70-300 ??
Mam 70-300APO DG od kilku miesięcy.
Zrobiłem z 1000 fotek i jak na razie nic się nie dzieje.
Czytałem też ,że mechanizm pada najczęściej gdy użytkownik nie potrafi w odpowiedni sposób wyłączyć przełącznik Makro.

Chcę też zamienić kita na jakiś lepszy obiektyw i już mętlik mam w głowie.
Chcę kręcić obiektywem,więc stałka odpada.
Myślę nad Sigmą-SIGMA 17-70mm lub Sony-16 – 105 mm .
Które jest ostrzejsze.?
Który z nich zamiast kita do zdjęć na spacerkach z rodziną ale i złapać motylka ?
Pozdrawiam. :c10

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Z tego co wiem to mechanizm w Sigmie wyłamywał się jak szkiełko nie mogło złapać ostrości i dobijało do końca skali

Co do szkiełka spacerowego to zdecydowanie 16-105 świetny zakres i ostry od pełnej dziury :D

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
Wymieniłem te dwa szkła ale może do 1500zł są jakieś inne lepsze?
Pozdrawiam. :c10

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
Dziś nie wytrzymałem i udałem się do najbliższego dilera Sigmy.
Bez problemu pozwolili mi strzelić parę fotek.
Zrobiłem ponad 40ci.
Robiłem fotki na różnych ustawieniach przesłony i zbliżeniach.
ISO na auto,100,400 i 800.
Żadne zdjęcie nie wyszło ostre.
Ale dość niezłe makro ,choć też ostrość nie powala.
Obiektyw ostrzy naprawdę z bliskiej odległości.
Ciężko jest mi powiedzieć,czy to wada wrodzona tych obiektywów czy jak to miałem w przypadku 70-300 APO DG,wysyłka do kalibracji.
Ale jak w takiej sytuacji kupić obiektyw który dopiero po kalibracji okaże się co jest wart?? :c13 :c5

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ale dość niezłe makro ,choć też ostrość nie powala.
Obiektyw ostrzy naprawdę z bliskiej odległości.


Bliska odległość to nie jest zaleta przy makro. Wręcz przeciwnie.
Czy wierzysz, że motyl czy osa będą spokojnie sobie siedzieć aż podejdziesz do nich na te kilka centymetrów? ;)