anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO (Sony/Minolta)

krzyho4
Początkujący

SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO (Sony/Minolta)

cz mozna jakies slowa o tym szkielku i podobnym ,,Tamron 28-75mm F/2,8 XR Di Sony,,

42 ODPOW. 42
profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
Tak wiem o czym piszesz.
Fotki przyrodnicze robię z powodzeniem Sigmą 70-300.
Bliskość makro w 17-70 bardzo potrzebna mi jest do fotek monet,biżuterii i takich tam...
W tej cenie chyba nic lepszego do tego typu fotek nie znajdę?.
Przy robieniu fotki liścia tylipan prawie opierał mi się o ziemię.
Jestem pewien,że ostrzy z mniejszej odległości niż w opisie
Chyba przyznasz,że do takich operacji będzie OK.
Pozdrawiam. :c10

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Jestem pewien,że ostrzy z mniejszej odległości niż w opisie


Bo to jest odległość podawana od matrycy a nie od końca obiektywu :P

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

:c4 :c4 :c4
Tak ,tak dopiero wpadłem na to :slight_smile:
Pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Witam.
Robiłem fotki na różnych ustawieniach przesłony i zbliżeniach.
ISO na auto,100,400 i 800.
Żadne zdjęcie nie wyszło ostre.
Ale dość niezłe makro ,choć też ostrość nie powala.
Obiektyw ostrzy naprawdę z bliskiej odległości.


To byl moj drugi obiektyw po Sony 70-300.
Dokladnie mam takie same odczucia.Macro calkiem niezle.Problem pojawia sie kiedy robisz normalne kadry...najzwyczajniej brakuje ostrosci. :|
Teraz pora na jasna 50 i wracam do Sony'ego. :)

profile.country.PL.title
Strix-----
Poszukiwacz

"Szczupic - Z tego co wiem to mechanizm w Sigmie wyłamywał się jak szkiełko nie mogło złapać ostrości i dobijało do końca skali"

foni-r Wiem, zjarka szybka, ale dopiero przeczytałem Twojego posta...., za Szczupicem - 70-300, nagle w środku lasu przestaje Ci działać, ale wszystko co nosze ( a jest tego troche ) musi wytrzymać wiecej niż przeciętnie. Trudno spodziewać się abym robił macro ;) w Ciemnym jak studnia lesie, ciemnym jak studnia obiektywem. Natomiast przy odpowiednich warunkach da się nim zrobić dobre zdjęcia z zasiadki na zwierzyne. Mi poleciała jak zrobiłem kilka tysi fotek, ale ja robie kilka setek za każdym razem. Czyli średnio gniewamy sie z Sigmą co 3 miesiące. P.S. jak narazie za 3x mam spokój. ;).
Zależy jeszcze co chcesz nim robić, Sigma jest ostra i fajna do 200mm, potem to już loteria.
Jak wystarczy Ci 200mm to jest to fajny i tani obiektyw. Ja ostatnio zaczynam myśleć, że bez 500mm to nie mam co wychodzić ;) hehe. Bo jak posiedzisz 5h od 5:00 bez ruchu w jakim bagnie, to jak już wracać to z dobrymi fotkami. ;) - bo potem to tylko pozostaje wyciągać kleszcze.

Co do 17-70mm - to jest t dość dobre szkło do Macro. Oczywiście są lepsze stałki Tamron90, Sony 100, Sigma 105. Ale to jest uniwersalne. Za przystepną cene doskonale zastępuje kita i ma 2.8 przy 17mm. Sigmy trafiają się z BF-em. Taki life - ale zawsze 1000zł w kieszeni za obiektyw nezależnego producenta.

Pozdrawiam.
"Niech OGNISKOWA będzie z Tobą!!"

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

W trakcie porównywania "słojów" dobrze jest zwrócić uwagę na jasność obiektywu oraz na to, przy jakich wartościach ogniskowych szkło ciemnieje.
Jeszcze inaczej wygląda sprawa jasności na szerokim kącie a inaczej przy np. 50mm czy 70mm.
Sigma ma światło 2.8 tylko przy 17mm
3.2 jest w zakresie 18 do 27mm
3.5 jest w zakresie 28 do 34mm
4.0 jest w zakresie 35 do 59mm
4.5 jest w zakresie 60 do 70mm
Jak wygląda sprawa z CZ 16-80 nie wiem. Będę miał to szkło w środę, więc jeżeli nikt do tego czasu nie wstawi wartości światła do ogniskowych to zrobię to w środę.

Inna rzecz, że przy 17mm rzadko używa się pełnej dziury, zwykle takie ogniskowe używa się do krajobrazów, więc przymykamy aby uzyskać większą GO. Nie wspominam o mydle, które zwykle pojawia się w tańszych (i nie tylko) obiektywach przy pełnym otworze względnym.

Myślę, że tutaj faworytem będzie jednak Zeiss...

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

FotoFantom.
Jestem ciekaw po jakich bagnach się włóczysz z aparatem.
Mieszkam w Twierdzy Osowiec a miejscowość ta leży nad największymi w kraju bagnami.
Biebrzański Park Narodowy.
Sam osobiście nie robiłem zasiadek ale mam znajomego leśniczego który ma na tym punkcie bzika.
Co do 70-300 APO DG to mam to szkło od wiosny i po kalibracji chwale se je.
Na Sigmę 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO właśnie się skusiłem mimo ,że test który zrobiłem nie wypadł najlepiej.
Wolałem kupić z drugiej ręki.
Szkło ma nie cały rok i zapłaciłem-850zł .
Właściciel ponoć rzadko pstrykał nim fotki .
Ma A300 jak ja i zarzekał si,że z ostrością nie było problemu.
Zaryzykowałem.
Zobaczę jak poczta dotrze.
Pozdrawiam. :c10

profile.country.PL.title
Strix-----
Poszukiwacz

Witam.
Gdzie ja chodze, ;) ja chodze wszedzie, gdzie się da.
hehe głównie Bolimowski Park Krajobrazowy - częściowy rezerwat przyrody. W sumie to tam dorastałem. Obecnie z 70-300 sigmą (ruch + zasiadka). ale i z 17-70 do macro. Mieszkam blisko to moge czatować na 30min do 1h przed popasem. Głownie także rano i przed zachodem słońca. W południe zwykle nachodze 2-3 osobniki przy popasie ( wtedy jak zwykle uciekaja ). Tereny podmokłe, częściowo okresowo zalewane+ duże połacie lasu.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
No ale takie czworonogi jak u mnie-Wilki to Ci się chyba nie trafiają??
Prędzej ludzie z wykrywaczami metalu :P
U mnie na bagniskach widuję czasami więcej turystów z aparatami niż jest tam ptaków na wczesną wiosnę.
Oczywiście na szczęście turyści mogą chodzić po wyznaczonych miejscach.
Taka ilość ptaków na wiosnę jaką widzę co roku nigdzie nie zobaczysz!!
Jest ich dziesiątki tysięcy!!
Jeden przy drugim i do tego gatunki wymieszane.
Podobnie z Łosiami.
Nie musisz za długo czekać.
Wystarczy jak woda podejdzie na bagna a same wychodzą na drogę licząc samochody ;)
Dziki,sarny,jelenie nie liczę-jest mnóstwo.
Skaczące lisy przy asfalcie za myszami.
Bobry chodzące po lesie nie wiadomo po co?
Gniazdo Orła na przeciwko teścia domu.
Długo by wymieniać.
Chyba pstrykanie zacznę w zimę od Wilków.
Zawsze brak czasu. :(
Co do- SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO to dziś przyszła paczka.
Obiektyw kupiony w listopadzie tamtego roku,więc jeszcze mam rok gwarancji.
Stan idealny.
Bez najmniejszych rysek.
Właściciel nie kłamał.
Nawet pokrętło zoom chodzi z oporem,czyli musiał być mało używany.
Pstryknąłem kilka fotek i ostrość wydaje mi się OK!
Ale jutro zobaczę dokładnie,bo dziś już było późno i szarawo.
Pozdrawiam. :c10

profile.country.PL.title
Strix-----
Poszukiwacz

Wiesz, każdy orze jak może . ;)
Robie dobra robotę tam gdzie moge. Pewnie fajnie by było mieć 500mm i tydzień wolnego ale praca jak moja, ma swoje poważne ograniczenia czasowe. ;). Ale kto wie, kto wie - może kiedyś BPN. Wilków nie ma , ale łosie są, sarny, jelenie też, poza tym dziki, lisy, bobry, jenoty, sowy itp. Narazie wystarcza i tak większości nie s-fociłem jeszcze.