anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem - osłona przeciwsłoneczna

Physis
Poszukiwacz

Problem - osłona przeciwsłoneczna

Witam, śledzę to forum już od dłuższego czasu jako miłośnik fotografii i pomyślałem, że jest ono odpowiednim miejscem, aby poradzić się w pewnej istotnej sprawie :) Otóż, planuję zakup osłony przeciwsłonecznej na kitowy obiektyw (18-70mm) do mojej Alfy. Chciałbym po prostu uzyskać fachową poradę, tzn. czy to ma być "tulipan" czy taka "pełna" osłona, w jaki sposób różnią się one przeznaczeniem/wykonaniem, jaki model wybrać... Nadmienię, iż interesują mnie produkty w okolicach 100 zł. Załączam linki:

SONY ALC-SH105
SONY ALC-SH104
SONY ALC-SH102
SONY ALC-SH0007

48 ODPOW. 48
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,
na obiektyw SAL 18-70mm (tzw. KIT) przeznaczona jest osłona kołowa. Tylko ta dołączona do zestawu jest odpowiednia. Każda inna może powodować zaczernienia (czasamai bardzo mocne - zależne od rozmiaru) na brzegach zdjęć.

Polecam przeznaczone pieniądze na ten cel - wydać na coś innego ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Physis
Poszukiwacz

W zestawie mi osłony poskąpili :P
Chodzi mi po prostu, aby zniwelować wszelkie "efekty świetlne" na fotografii, a będę pstrykał w bardzo słonecznym miejscu.

wratislavian
Początkujący

połowa z tych osłon bedzie widoczna na 18mm. powiem coś jeszcze. ludzie w cenie: sprzedaj teraz na forum kkm sprzedają kity w cenie tych osłonek. zastanów się więc dwa razy.

może poszukaj na allegro uszkodzonego 18-70. albo na forum kkm czy ktoś ma samą osłonke.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Physis napisał(a):

W zestawie mi osłony poskąpili :P


Kupowałeś z "drugiej ręki"? W oryginalnym zestawie osłona musibyć na obiektywie.

------------------------------
fotoamator
Physis
Poszukiwacz

Oryginalne, pomarańczowo-białe pudełko z Alfą - żadnej (przeciwsłonecznej) osłony...

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Physis napisał(a):

Oryginalne, pomarańczowo-białe pudełko z Alfą - żadnej (przeciwsłonecznej) osłony...


Jeżeli kupione jako nowe w sklepie/salonie/przez internet - osłona, jak już napisał Tadeusz powinna być założona na obiektywie :shock:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Physis napisał(a):

Oryginalne, pomarańczowo-białe pudełko z Alfą - żadnej (przeciwsłonecznej) osłony...


Pytanie Tadka nie brzmiało: "w jaki pudełko dostałeś sprzęt"
;)

kupiłeś nówkę czy używkę ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tak wygląda kit z fabrycznie założoną osłoną
DSC01547.JPG

A tak po jej przełożeniu do pozycji roboczej
DSC01549.JPG

Może jednak jest na obiektywie?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):


Może jednak jest na obiektywie?



Też mam podobne podejrzenia ;)

A skojarzyło mi się bo ostatnio ktoś wziął do ręki mój aparat z założonym kitem i po złapaniu za osłonę pięknie zbladł myśląc, że coś ukręcił :smileymrgreen: