anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem - osłona przeciwsłoneczna

Physis
Poszukiwacz

Problem - osłona przeciwsłoneczna

Witam, śledzę to forum już od dłuższego czasu jako miłośnik fotografii i pomyślałem, że jest ono odpowiednim miejscem, aby poradzić się w pewnej istotnej sprawie :) Otóż, planuję zakup osłony przeciwsłonecznej na kitowy obiektyw (18-70mm) do mojej Alfy. Chciałbym po prostu uzyskać fachową poradę, tzn. czy to ma być "tulipan" czy taka "pełna" osłona, w jaki sposób różnią się one przeznaczeniem/wykonaniem, jaki model wybrać... Nadmienię, iż interesują mnie produkty w okolicach 100 zł. Załączam linki:

SONY ALC-SH105
SONY ALC-SH104
SONY ALC-SH102
SONY ALC-SH0007

48 ODPOW. 48
profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

kris napisał(a):

co do gumowej - mam coś podobnego do mojej 85 1.4 - kupiłem i leży, bo jest dziwna i de facto nie zrobi tego czego wymagam od osłony - ochrony szkła w razie upadku ;)



no w sumie to racja, jest gumowa, czyli nawet jak jest wyciągnięta na max to podczas ewentualnego upadku złoży się albo nagnie to i tak obiektyw odczuje upadek i może akurat trafić na przednie szkło i będzie kraksa :(

Ewaloo
Początkujący

Może orientuje się ktoś, czy można gdzieś kupić osłonę przeciwsłoneczną do kita, taką jaka była w zestawie ? Niestety wczoraj gdzieś swoją zgubiłam :(

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ewaloo napisał(a):

Może orientuje się ktoś, czy można gdzieś kupić osłonę przeciwsłoneczną do kita, taką jaka była w zestawie ? Niestety wczoraj gdzieś swoją zgubiłam :(



Rozumiem, że tym kitem jest obiektyw SAL1870? Jeżeli tak to udaj się do najbliższego SC lun Fotojokera i spytaj o ten produkt ALC-SH0006.

Kar-----
Początkujący

dziwne to, bo ja również przy swoim obiektywnie kitowym nie znalazłem osłony, a kupywałem
w sklepie także pudełko nie było w żaden sposób naruszone ani otwierane...

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Kar napisał(a):

dziwne to, bo ja również przy swoim obiektywnie kitowym nie znalazłem osłony, a kupywałem
w sklepie także pudełko nie było w żaden sposób naruszone ani otwierane...


Mam nadzieję że przeczytałeś cały wątek i zwróciłeś na zdj wstawione przez Tadeusza na pierwszej stronie wątku
download/file.php?id=8295&mode=view&customview=true " target="_blank
download/file.php?id=8296&mode=view&customview=true

Kar-----
Początkujący

oczywiście że przeczytałem, poza tym na zdjęciu co podałeś jest 18-70 a ja posiadam 18-55...
przy okazji: czym różni się "pełna" osłona od "tulipana"- chodzi mi o zastosowanie tzn. od warunków w jakich jest robione zdjęcie czy coś innego?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Kar napisał(a):

dziwne to, bo ja również przy swoim obiektywnie kitowym nie znalazłem osłony, a kupywałem
w sklepie także pudełko nie było w żaden sposób naruszone ani otwierane...


A jaki kupiłeś obiektyw?

Bo KIT określa nie konkretny model, a obiektyw jaki jest w zestawie z aparatem.

I tak, przeglądając sobie historię zestawów "kitem" można nazwać choćby takie szkiełka jak:
- Sony 18-70
- Sony 16-105
- Sony 16-80 (Zeiss) :smileymrgreen:
- Sony 18-55 SAM

Jeśli chodzi o 18-55 to ten obiektyw nie posiada w pudełku osłony przeciwsłonecznej.
Trzeba ją dokupić osobno.

Kar-----
Początkujący

Lajam napisał(a):



Bo KIT określa nie konkretny model, a obiektyw jaki jest w zestawie z aparatem.


to wiem

Lajam napisał(a):


I tak, przeglądając sobie historię zestawów "kitem" można nazwać choćby takie szkiełka jak:
- Sony 18-70
- Sony 16-105
- Sony 16-80 (Zeiss) :nauseated_face:
- Sony 18-55 SAM

Jeśli chodzi o 18-55 to ten obiektyw nie posiada w pudełku osłony przeciwsłonecznej.
Trzeba ją dokupić osobno.


aaa teraz rozumiem, byłem pewien że 18-55 też posiada osłone. dziekuje za rozwiązanie problemu Lajam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Chyba dlatego, że ponieważ :nauseated_face: większość nosiła ją odwrotnie, Sony postanowiło zaoszczędzić i w nowych modelach jej nie ma. Obiektyw wygląda bardziej elegancko (niż z odwronie założoną o.p.), a kto potzrbuje to sobie dokupi.

Kar napisał(a):

czym różni się "pełna" osłona od "tulipana"- chodzi mi o zastosowanie

Osłona okrągła pasuje do każdego obiektywu (z odpowiednią średnicą, oczywiście), natomiast osłony profilowane, tzw. "tulipany" jedynie do tych obiektywów, w których przednia część jest nieruchoma (nie obraca się przy ostrzeniu).

------------------------------
fotoamator