anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HVL-F42am

kamil1114
Początkujący

Sony HVL-F42am

Wybaczcie , że znów zakładam nowy temat , ale dzisiaj jadę po lampę błyskową Sony HVL-F42am.
Mam tylko parę pytań odnośnie takich danych:

Regulacja mocy błysku nie
Błysk modelujący nie
Błysk stroboskopowy nie
Zakres zoom 24 - 105 mm

Czy te rzeczy czyli regulacja mocy błysku , błysk modelujący i błysk stroboskopowy są bardzo potrzebne , bo hvl-f42am tego nie posiada. Co to jest błysk modelujący ? I o co chodzi z zakresem zoomu ?

58 ODPOW. 58
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

no sam obiektyw pewnie z 1.5kg wazy wiec ja bym stawiał na około 3 kg ;)

kamil1114
Początkujący

pawelszymanski6 napisał(a):

no sam obiektyw pewnie z 1.5kg wazy wiec ja bym stawiał na około 3 kg ;)



To jeszcze lepiej. :o

kamil1114
Początkujący

A orientuje się ktoś jak oprocentowane są raty w foto-jokerze , bo pojechałem dzisiaj do euro rtv agd i tam powiedzieli że nie mają już tej lampy i nie wiedza czy będą ją jeszcze mieć. Więc pomyślałem że w foto-jokerze ją kupię.

flamaster
Początkujący

jako, że jesteś z katowic (znając życie widuje Cię w autobusie q;) to spójrz na mój temat o zakupie lampy - viewtopic.php?f=22&t=2990. swoją /42 mam od 24 godzin. i strasznie się jaram.

ja najczęściej przekonywałem swojego ojca do zakupu czegoś przedstawiając mu rozrachunek:
różnica między cenami, gdzie za ile i oczywiście wybierałem najtańszą ofertę. ponawijaj też o tym jak ceny już skoczyły w górę i jak mogą. wiadomo... kryzys. q; nie wiem co ci jeszcze mogę poradzić w tej sprawie.

ja dzięki krisowi zdecydowałem się na fotobasię i lampę miałem po niecałcyh 44 godzinach od złożenia zamówienia. więc polecam.

kamil1114
Początkujący

W końcu kupiłem tą lampę ale w foto-jokerze. Mam tylko problem ze zdjęciami bezprzewodowymi. Nie wychodzą mi , albo zdjęcie jest prześwietlone , albo niedoświetlone. A powiedzcie mi czy można czyścić zwykłą ściereczką palnik lampy ?

kamil1114
Początkujący

Powiedzcie mi jeszcze , czemu tak wyszło zdjęcie , które zrobiłem z balkonu. ( Zdjęcie w załączniku). Do tego budynku jest jakieś 15 metrów. Przecież lampa ma liczbę przewodnią 42.

brzoza
Początkujący

jeśli lampa była w trybie ADI to wyszło dobrze, jeśli w TTL też.
W ADI, który jest zaawansowanym trybem pomiaru, program lampy próbował doświetlić obiekt który został wyostrzony przez obiektyw i do tej odległości ustawiał błysk (informację o odległości lampa dostała od obiektywu i przekazała ją do aparatu a ten do lampy).
Jeśli był tryb TTL polegający na pomiarze światła odbitego to tak samo mniej więcej wyszło, bo ten fragment samochodu jest:
po 1. najbliżej lampy
po 2. najjaśniejszym obiektem w kadrze
i dlatego on jest doświetlony prawidłowo

kamil1114
Początkujący

A jeżeli zrobiłbym zdjęcie samemu budynkowi (bez tego auta) , to byłoby prawidłowo naświetlone , ta lampa objęła by swoim zasięgiem ten budynek ? Już nie robię zdjęcia , bo jak zrobiłem tamto to wszyscy na mnie patrzyli jak na idiotę. :slight_smile:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a ja powiem jedno: zew. lampa błyskowa nie służy do oświetlania, ale do "doświetlania"

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

Czyli mówisz , żeby za główną lampę błyskową używać wbudowanej , a ta zewnętrzna tylko do doświetlenia ? Nie da się zrobić takiego zdjęcia jak ja , tylko odpowiednio doświetlonego ?