anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Filtr IR

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

Filtr IR

Witam ponownie :)
Czy jest sens inwestowania w filtr podczerwieni do Alfy 350?
Pytam, bo taki filtr przepuszcza fale podczerwieni w jakimś tam zakresie, ale znowu w samym korpusie na matrycy jest filtr, który blokuje owe fale, więc teoretycznie na zdjęciu nie powinno być nic widać
Jakby ktoś testował, czy był pewien jak taki zestaw by się sprawował, to poprosiłbym o opinię :)

59 ODPOW. 59
profile.country.de_DE.title
Sztywny
Początkujący

hoya ma fajny filtr IR (nie testowałem go na mojej alfie ) ale hula na canonie fajnie

WOiOwnik
Początkujący

to w końcu jak to jest?? Da radę zamontować filtr IR na alphe 350 i robić fotki takie jak ta?? :
http://futomaki.pl/wp-content/uploads/2006/07/ir.jpg

profile.country.pl_PL.title
topinfrared.com
Początkujący

witam! czy ja jestem juz taki stary? nikt tu juz nie pamieta "soniaczy" typu F717, czy chociażby F828? one mają odsuwany filtr dolnoprzepustowy sprzed matrycy (to samo, co w kamerach z systemem 'nightshot').. te aparaty byly wlasciwie pionierami cyfrowego IR.

co do testu z pilotem, to wcale nie musi to wygladac jak latarnia morska. jesli widac cokolwiek, to juz znak, ze mozna sie szarpnąć na filtr ir. po prostu czas naswietlania bedzie odpowiednio dlugi.

niestety nie moge odpowiedziec na glowne pytanie - jak a350 radzi sobie w ir, ale jesli komus po drodze do Wroclawia, to zapraszam :) mam rozne filtry IR i chetnie wyprobuje :)

pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Toldi-----
Początkujący

Witam, mam A350 i foilterek IR dostane pod choinke, wiec po 24 grudznia bede mógł ten zestawik przetestować i dodam pare fotek.

uzekamanzi
Początkujący

Anyway: Usunięcie tej powłoki jest równoznaczne z manipulacją przy matrycy, a tego raczej nie powinno się robić bez umiejętności & dodatkowych 700zł na nową A200. :P ;)



Pytanie tylko czy filtr da się zdjąć? Jeśli jest tak samo rozwiązany jak w KM D5D i D7D to się po prostu nie da. Zestaw filtrów w tych matrycach jest po prostu na stałe przyklejony. Wiem z autopsji, bo mam rozmontowane. Zresztą Pete Ganzel prezentuje ten sensor "jak na dłoni": http://www.pbase.com/pganzel/image/62280254
Sądząc po tym, że Sony przejęło dział foto KM to raczej technologię zaadoptowali bez zrobienia poważnych rewolucji. Ale żeby mieć 100% pewności jak to jest w Alfach to najlepiej serwis zapytać :)

BTW: w Canonach (i Nikonach chyba też) da się zdjąć filtr bez problemu, bo nie paćkali klejem ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Jeśli już przytoczyłeś linka do tej strony to powinieneś znaleźć galerię fotek z d7d i A100 z filtrem IR http://www.pbase.com/pganzel/maxxum_dynax_7d_infrared

uzekamanzi
Początkujący

Nie pisałem, że zdjęcia nie da się zrobić.

Wskazywałem, że nie da się zdemontować filtra, którego obecność znacznie wydłuża czas ekspozycji potrzebny do prawidłowego naświetlenia zdjęcia.
Filtr na szczęście nie obcina 100% widma IR i dlatego jest możliwe robienie zdjęć Minoltą bez specjalnych przeróbek.

Z mojej strony prośba o czytanie ze zrozumieniem :)

profile.country.pl_PL.title
Toldi-----
Początkujący

fotaka zrobiona z użyciem filtra IR cokin, nie jest to jakaś fotka super techniczna, ale chcialem tylko pokazac jaki efekt jest przy połączeniu A350 z tym filtrem, teraz tylko pozostaje odpowiednia obrobka w programie. Ale tego to jeszcze musze sie nauczyc.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

no właśnie jak tam nauka :) również zafascynowany efektownymi zdjeciami IR zakupiłem filterek i z A350 takie same czerwone knoty mi wychodzą (a z takiego zdjecia nic sie nie zrobi) - co robimy zle? a moze filterek do kitu, a moze aparacik do bani?

moj filtr to jakis Noname IR 720 - kupiony od gościa z aukcji miał tego sporo , zajmuje sie sprzetem foto i ma bardzo duzo komentarz wiec chyba kitu nie sprzedaje.

z tego co czytalem rozne tutoriale , manuale i inne galeryjki to zdjecie wyjsciowe zrobione z aparatu powinno wygladac w nastepujacy sposob: brazowe niebo , biale liscie i trawa - za cholere nie moge tak ustawic aparatu by mi taka fotka wyszla (nawet po korekcji w PS).

testowalem chyba z milion ustawien - ale moze cos robie zle nie przecze.
za kazdym razem wychodzi mi zdjecie jak bym robil przez czerwoną szybkę i nic po za tym, jak patrze oczkiem przez filtr to widze zupelnie co innego (widze to co powinnienem widziec kosmiczny obraz), a po nakreceniu na obiektywa (total bałałajka czerwony szit).

pomożecie? :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

powodem tej sytuacji jest obiektyw który ma powłoki nie puszczające IR
viewtopic.php?f=38&t=2102