anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zrobić takie zdjęcie?

Znajomy-----
Początkujący

Jak zrobić takie zdjęcie?

Nie wiem czy mogę umieszczać tu zdjęcia z innych stron, ale jak nie, to wstawię link. A pytanie jak w temacie.

43 ODPOW. 43
profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):


Tyle że rzadko za pomocą obiektywu uzyskasz 6 ramienne gwiazdki ;)
W większości wychodzi ich troszkę więcej (tych ramion) i czasem trzeba przymknąć więcej niż tylko do F11.

W tym zdjęciu raczej na pewno użyto filtra gwiazdkowego.



Niekoniecznie użyto filtra.
Tokina 20-35/3,5-4,5 przymknięta trochę daje podobne 6 ramienne gwiazdki.

RobenPL
Początkujący

http://img114.imageshack.us/my.php?image=zamekwy0.jpg
zdjecie te robilem jakies 2lata temu, bez filtru gwiazdkowego, kwestia ustawienia przeslony i czasu naswietlania. obiektyw slaby bodajrze cosina, jedynie moge powiedziec ze do tego typu zdjec najlepsza przeslona od f10 do f16, oczywiscie statyw, wezyk(albo autowyzwalanie) :) pozdrawiam

Znajomy-----
Początkujący

Moje jest o wiele gorszej jakości, ale również robione bez filtru, regulując samą przysłoną. Miałem gdzieś zdjęcie panoramy warszawy robione z hotelu Westin, jak znajdę to wrzucę. Też skubane, ładnie wyszły (zdjęcie nie moje) i też robione bez filtru... A z filtrem, na pewno jest o wiele ładniej i przede wszystkim prościej..

Cylin-----
Początkujący

Ja robiłem zdjątka nocą na początku mojej zabawy w foto. Powinienem jeszcze pokombinować z WB a te gwiazdki same powstały z kita sony 18-70. Dane w Exifie.

Pozdrowionka

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Cylin, to w Wielkiej Brytanii gdzieś? Przyjemny obrazek :)

------------------------------
fotoamator
3022-----
Początkujący

Znajomy napisał(a):

Moje jest o wiele gorszej jakości, ale również robione bez filtru, regulując samą przysłoną. Miałem gdzieś zdjęcie panoramy warszawy robione z hotelu Westin, jak znajdę to wrzucę. Też skubane, ładnie wyszły (zdjęcie nie moje) i też robione bez filtru... A z filtrem, na pewno jest o wiele ładniej i przede wszystkim prościej..




Ładni Ci te gwiazdki wyszły, ale mogłeś troszkę mniejsze ISO dać, są widoczne szumy. To było robione kitowym szkiełkiem? Ten 55-200?

Cylin-----
Początkujący

Witam. Tadeuszu dokładnie w Irlandii ;) To było robione kitem 18-70. To był chyba drugi dzień kiedy trzymałem swoją 300 w rękach. Po lewej widać "duszka" samochodu bo się skurczybyk zatrzymał. Można też było trochę ochłodzić barwy WB tak mi się wydaje.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Cylin napisał(a):

Witam. Tadeuszu dokładnie w Irlandii ;) To było robione kitem 18-70. To był chyba drugi dzień kiedy trzymałem swoją 300 w rękach. Po lewej widać "duszka" samochodu bo się skurczybyk zatrzymał. Można też było trochę ochłodzić barwy WB tak mi się wydaje.

Pozdrawiam


Nie, IMO nie. Taka temperatura barw jest OK. Dobrze, jak takie nocne/miejskie zdjęcie jest trochę cieplejsze. Daje taki fajny klimacik :)

------------------------------
fotoamator
Cylin-----
Początkujący

Druga sprawa że tu w Irlandii są tylko lampy sodowe więc pomarańcz rządzi :) A przy okazji czy wie ktoś z Was gdzie można dobrze doczytać o technice robienia zdjęć na czarnym tle?

Pozdrawiam

Cylin-----
Początkujący

Skoro podoba Ci się Tadeuszu to tu jest druga strona.