anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zrobić takie zdjęcie?

Znajomy-----
Początkujący

Jak zrobić takie zdjęcie?

Nie wiem czy mogę umieszczać tu zdjęcia z innych stron, ale jak nie, to wstawię link. A pytanie jak w temacie.

43 ODPOW. 43
WOiOwnik
Początkujący

Cylin mam pytanko, podejrzewam, że czas był ustawiony na nieskończoność, a co zatem interesuje mnie przesłona, było to robione na pełnym otwarciu? bo mam wrażenie że przy maksymalnym otwarciu oświetlenie miasta mogłoby wyjść za mocne.... czy po prostu się mylę?

rollex-----
Początkujący

Witam. Jako, że mam kilka nocnych zdjęć, to pozwolę się nimi pochwalić. Wszystkie wykonane A200 + KIT :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

WOiOwnik napisał(a):

Cylin mam pytanko, podejrzewam, że czas był ustawiony na nieskończoność, a co zatem interesuje mnie przesłona, było to robione na pełnym otwarciu? bo mam wrażenie że przy maksymalnym otwarciu oświetlenie miasta mogłoby wyjść za mocne.... czy po prostu się mylę?


zajrzyj w exif, a prawdę Ci powie. ;)
1 zdjęcie:
Priorytet migawki, czas 30sek, f/36 :shock: ISO 400

2 zdjęcie:
Priorytet migawki, czas 15sek, f/29 :shock: ISO 400

Cylin-----
Początkujący

Witam. Lajam :D to były moje początki. Muszę kiedyś powtórzyć tą sesję ale zmienić kilka ustawień. Pozdrawiam

Cylin-----
Początkujący

Rollex podoba mi się drugie zdjęcie. Odszumiałeś je?

marchewka20
Początkujący

Czesc :D

jezeli interesuje cie fotografia nocna moge ci w tym troszke pomoc. zdjecie ktore zalaczyles nie jest wcale takie sfietne. Kadr i balans bieli sa nie za bardzo. napewno bylo ciete bo z taka lampa w rogu kadru nie uszedlby calo z jakims fantastycznym odblaskiem. Filtr gwiazdkowy rozchulal by sie tu rowno 'http://www.pbase.com/pawel_kepa/image/103170055'
Jezeli chodzi ci o liczbe ramion to zalezy to od tego ile listkow ma przyslona.
Tu z ze stalki pentakxa http://www.pbase.com/pawel_kepa/image/103170051

jak masz wiecej pytan najlepiej jak wyslesz je na skrzynke w pbase.com/pawel_kepa

Pozdrawiam!

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Cylin napisał(a):

Skoro podoba Ci się Tadeuszu to tu jest druga strona.

Jak to dla mnie to pięknie dziękuję.
Ale mam parę uwag.
1. gdzie była ostrość? Bo 1 plan jest ostry, a reszta nie bardzo i to pomimo przysłony f/29
2. zbyt mocno pochyliłeś w dół (aparat) i linie zbiegają się nienaturalnie. Jak było miejsce, mozna było wypoziomować aparat.
3. Naświetlałeś 15 s na f/29 i ISO 400. Nie lepiej ISO 200, przysłonę max f/16 i ostrość tak ustawić, żeby było wszystko, tylny plan też, ostre? Słyszałeś o ustawieniu hiperfokalnym?

A o kolorystyce już rozmawialiśmy - co kto lubi - mnie się taka podoba, ale może gdyby schłodzić trochę, też byłoby ładnie? Zależy też jaki nastrój się chce uzyskać.

------------------------------
fotoamator
zibo00
Początkujący

Witam jestem nowy na tym forum ,chcialbym zaprezentować fotkę zrobioną przy uzyciu filtra star.Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

zibo00 napisał(a):

Witam jestem nowy na tym forum ,chcialbym zaprezentować fotkę zrobioną przy uzyciu filtra star.Pozdrawiam


Jak ktoś lubi takie efekty... Dobre na pocztówkę. Tylko czemu przez szybę? Odb ił się napis, który psuje fajną w sumie fotkę. A ta druga taka malutka, że nic nie widać :(

------------------------------
fotoamator
zibo00
Początkujący

to nie szyba tylko hologram na budynku