anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw 35mm f1.8 SAM

profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

Obiektyw 35mm f1.8 SAM

Witam!!

Wiem, że już istnieje duży wątek na temat tego szkiełka, ale ja mam pytania bardzo podstawowe na temat tego obiektywu, więc nie chciałem robić tam bałaganu :)

Ogólnie szukam obiektywu jasnego do robienia zdjęć w pomieszczeniach, na dworze w ciemne jak i jaśniejsze dni. Chciałbym zamknąć się w kwocie 1000zł.

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź. :)

75 ODPOW. 75
profile.country.pl_PL.title
marcinnek_
Początkujący

w tej kwocie jasnych szerokich stałek znajdziesz sporo. z używek do wyboru masz MAFy 24/2,8, 28/2,8, 20/2,8 powinno się do tysiąca wyrwać, Sigmę 24/1,8 może trudniej ale też nie bez szans...w tym przypadku to bardziej pytanie o sens takiej czy innej ogniskowej. każda ma swoich zwolenników i przeciwników, ja za czasów APS-C wolałem 20mm, na FF 28mm i wiem na pewno, że 35 to wąsko, w APS-C to już praktycznie standard.

warto też pamiętać, że wraz ze wzrostem konta (maleniem ogniskowej), z godnie ze wzorem czas = 1/ogniskowa, łatwiej utrzymać długie czasy więc 2,8 przy 24mm to nie koniecznie trudniej niż 1,8 przy 35.

profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

w tej kwocie jasnych szerokich stałek znajdziesz sporo. z używek do wyboru masz MAFy 24/2,8, 28/2,8, 20/2,8 powinno się do tysiąca wyrwać, Sigmę 24/1,8 może trudniej ale też nie bez szans...w tym przypadku to bardziej pytanie o sens takiej czy innej ogniskowej. każda ma swoich zwolenników i przeciwników, ja za czasów APS-C wolałem 20mm, na FF 28mm i wiem na pewno, że 35 to wąsko, w APS-C to już praktycznie standard.



Używka raczej odpada, chciałbym nówkę na gwarancji. :)

co do długości ogniskowej 35mm to ustawiłem ją sobie w kicie i cały czas robiłem zdjęcia na takim ustawieniu i nawet nie było tak wąsko.
A co myślicie o Sony 28 mm f/2.8?? Ten ma gorsze światełko i jest droższy, czym się różni od 35mm f/1.8 SAM. Czy różnica w przysłonie jest bardzo zauważalna?

dzięki za zainteresowanie i odpowiedź

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wypowiem się jako użytkownik przede wszystkim stałek .Jasnych stałek.
Dla mnie f/2.8, a f/1.8 to przepaść. Nie chodzi mi o ilość światła wpadającego do aparatu, a raczej o GO. Mam 24 2.8 i rzadko kiedy go używam. Zdecydowanie częściej używałem 35mm 1.4 (na FF i APSC). To tyle jeśli chodzi o różnicę 2.8 vs 1.8 - tak ja to widzę. Nikt tak naprawdę nie jest w stanie Ci doradzić. Jeśli 35mm ustawione na kicie Ci spasowało to wybór wydaje się oczywisty. Fajnie, że jest taki obiektyw. Tani, jasny, szerszy niż 50mm :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
marcinnek_
Początkujący

Walka z GO przy szerokich obiektywach to w ogóle nie łatwa sprawa.

Gdy ograniczyć się do nowych obiektywów na gwarancji to chyba faktycznie zostaje tylko 35/1,8. Macałem go krótko to się nie wypowiadam zatem.

profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

Wielkie dzięki za porady!! :thumbsup: :c22

Teraz jestem już pewny wyboru 35mm f1.8 :) teraz tylko muszę go wyczaić gdzieś w sklepie bo ciężko o jego dostępność.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Walka z GO przy szerokich obiektywach to w ogóle nie łatwa sprawa.

To fakt. A jak już jest jasno i szeroko to jest b.drogo (warto porównać ceny CZ 24/2 i nikkora 24 1.4 :P )

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

Oj bardzo, bardzo drogo.....

Sądzę że tytułowe szkiełko poradzi sobie w zupełności z moimi potrzebami :thumbsup:
i w stosunku do obecnego kita GO to będzie dużo lepsza.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

GO lepsza :c18
mniejsza, ale nie lepsza :P

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

Jak najbardziej masz racje :smileyredface:

Musisz mi wybaczyć - jestem początkujący, ale takie uwagi nie idą w las :)