anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HVL-F42am

kamil1114
Początkujący

Sony HVL-F42am

Wybaczcie , że znów zakładam nowy temat , ale dzisiaj jadę po lampę błyskową Sony HVL-F42am.
Mam tylko parę pytań odnośnie takich danych:

Regulacja mocy błysku nie
Błysk modelujący nie
Błysk stroboskopowy nie
Zakres zoom 24 - 105 mm

Czy te rzeczy czyli regulacja mocy błysku , błysk modelujący i błysk stroboskopowy są bardzo potrzebne , bo hvl-f42am tego nie posiada. Co to jest błysk modelujący ? I o co chodzi z zakresem zoomu ?

58 ODPOW. 58
profile.country.pl_PL.title
ludzik82r
Początkujący

to jutro ja kupuje

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

ludzik82r napisał(a):

to jutro ja kupuje


Świetny wybór :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
ludzik82r
Początkujący

a czy jest możliwość ustawić w trybie bezprzewodowym żeby tylko lampa zewnętrzna działała bo u mnie nie działa gdy wbudowana jest wyłączona

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

ludzik82r napisał(a):

a czy jest możliwość ustawić w trybie bezprzewodowym żeby tylko lampa zewnętrzna działała bo u mnie nie działa gdy wbudowana jest wyłączona


Nie da się. Błysk lampy zewnętrznej wyzwalany jest przez światło (błysk) lampy wewnętrznej.

profile.country.pl_PL.title
ludzik82r
Początkujący

to szkoda

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

z tym, że flash na fotce będziesz miał ten drugi z zewnętrznej, a nie pierwszy z wbudowanej :) ale to chyba logiczne :)

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

dejmien napisał(a):

z tym, że flash na fotce będziesz miał ten drugi z zewnętrznej, a nie pierwszy z wbudowanej :) ale to chyba logiczne :)


:c7
To co dzieje się z światłem lampy wbudowanej?
Skoro lampa wbudowana błyska w stronę obiektu fotografowanego to światło tej lampy jest widoczne (w mniejszym stopniu niż lampy zewnętrznej) na obiekcie/ zdjęciu.

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

acinloop napisał(a):

dejmien napisał(a):

z tym, że flash na fotce będziesz miał ten drugi z zewnętrznej, a nie pierwszy z wbudowanej :) ale to chyba logiczne :)


:c7
To co dzieje się z światłem lampy wbudowanej?
Skoro lampa wbudowana błyska w stronę obiektu fotografowanego to światło tej lampy jest widoczne (w mniejszym stopniu niż lampy zewnętrznej) na obiekcie/ zdjęciu.



udział tego światła jest minimalny w ekspozycji, znikomy.

oldguest
Początkujący

acinloop napisał(a):

dejmien napisał(a):

z tym, że flash na fotce będziesz miał ten drugi z zewnętrznej, a nie pierwszy z wbudowanej :) ale to chyba logiczne :)


:c7
To co dzieje się z światłem lampy wbudowanej?
Skoro lampa wbudowana błyska w stronę obiektu fotografowanego to światło tej lampy jest widoczne (w mniejszym stopniu niż lampy zewnętrznej) na obiekcie/ zdjęciu.



Można wbudowaną lampę czymś przesłonić, np. dłonią.
Polecam:
http://www.sony.pl/hub/poradniki/block/ ... 3238781381
http://www.sony.pl/hub/poradniki/block/ ... 3238836840